Samtec Inc. TW-08-09-G-D-305-085
Part No.:
TW-08-09-G-D-305-085
Description:
CONN BRD STACK 2.00 16POS
Shipping
TW-08-09-G-D-305-085 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.456" (11.582mm)
Length - Post (Mating):
0.066" (1.676mm)
Length - Stack Height:
0.305" (7.747mm)
Length - Tail:
0.085" (2.159mm)