Samtec Inc. TW-08-09-G-D-253-112
Part No.:
TW-08-09-G-D-253-112
Description:
CONN BRD STACK 2.00 16POS
Shipping
TW-08-09-G-D-253-112 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.456" (11.582mm)
Length - Post (Mating):
0.091" (2.311mm)
Length - Stack Height:
0.253" (6.426mm)
Length - Tail:
0.112" (2.845mm)