Samtec Inc. TW-08-09-G-D-225-090
Part No.:
TW-08-09-G-D-225-090
Description:
CONN BRD STACK 2.00 16POS
Shipping
TW-08-09-G-D-225-090 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.456" (11.582mm)
Length - Post (Mating):
0.141" (3.581mm)
Length - Stack Height:
0.225" (5.715mm)
Length - Tail:
0.090" (2.286mm)