Samtec Inc. TW-08-09-G-D-220-115
Part No.:
TW-08-09-G-D-220-115
Description:
CONN BRD STACK 2.00 16POS
Shipping
TW-08-09-G-D-220-115 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.456" (11.582mm)
Length - Post (Mating):
0.121" (3.073mm)
Length - Stack Height:
0.220" (5.588mm)
Length - Tail:
0.115" (2.921mm)