Samtec Inc. TW-08-09-G-D-145-125
Part No.:
TW-08-09-G-D-145-125
Description:
CONN BRD STACK 2.00 16POS
Shipping
TW-08-09-G-D-145-125 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.456" (11.582mm)
Length - Post (Mating):
0.186" (4.724mm)
Length - Stack Height:
0.145" (3.683mm)
Length - Tail:
0.125" (3.175mm)