Samtec Inc. TW-08-08-S-S-460-150
Part No.:
TW-08-08-S-S-460-150
Description:
CONN BRD STACK 2.00 8POS
Shipping
TW-08-08-S-S-460-150 Information
Number of Positions:
8
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.831" (21.107mm)
Length - Post (Mating):
0.221" (5.613mm)
Length - Stack Height:
0.460" (11.684mm)
Length - Tail:
0.150" (3.810mm)