Samtec Inc. TW-08-08-G-D-600-115
Part No.:
TW-08-08-G-D-600-115
Description:
CONN BRD STACK 2.00 16POS
Shipping
TW-08-08-G-D-600-115 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.831" (21.107mm)
Length - Post (Mating):
0.116" (2.946mm)
Length - Stack Height:
0.600" (15.240mm)
Length - Tail:
0.115" (2.921mm)