Samtec Inc. TW-08-08-G-D-551-158
Part No.:
TW-08-08-G-D-551-158
Description:
CONN BRD STACK 2.00 16POS
Shipping
TW-08-08-G-D-551-158 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.831" (21.107mm)
Length - Post (Mating):
0.122" (3.099mm)
Length - Stack Height:
0.551" (14.000mm)
Length - Tail:
0.158" (4.013mm)