Samtec Inc. TW-08-08-G-D-520-150
Part No.:
TW-08-08-G-D-520-150
Description:
CONN BRD STACK 2.00 16POS
Shipping
TW-08-08-G-D-520-150 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.831" (21.107mm)
Length - Post (Mating):
0.161" (4.089mm)
Length - Stack Height:
0.520" (13.200mm)
Length - Tail:
0.150" (3.810mm)