Samtec Inc. TW-08-08-G-D-480-250
Part No.:
TW-08-08-G-D-480-250
Description:
CONN BRD STACK 2.00 16POS
Shipping
TW-08-08-G-D-480-250 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.831" (21.107mm)
Length - Post (Mating):
0.101" (2.565mm)
Length - Stack Height:
0.480" (12.192mm)
Length - Tail:
0.250" (6.350mm)