Samtec Inc. TW-08-08-G-D-460-120
Part No.:
TW-08-08-G-D-460-120
Description:
CONN BRD STACK 2.00 16POS
Shipping
TW-08-08-G-D-460-120 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.831" (21.107mm)
Length - Post (Mating):
0.251" (6.375mm)
Length - Stack Height:
0.460" (11.684mm)
Length - Tail:
0.120" (3.048mm)