Samtec Inc. TW-08-08-G-D-394-217
Part No.:
TW-08-08-G-D-394-217
Description:
CONN BRD STACK 2.00 16POS
Shipping
TW-08-08-G-D-394-217 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.831" (21.107mm)
Length - Post (Mating):
0.220" (5.588mm)
Length - Stack Height:
0.394" (10.000mm)
Length - Tail:
0.217" (5.512mm)