Samtec Inc. TW-08-08-G-D-370-195
Part No.:
TW-08-08-G-D-370-195
Description:
CONN BRD STACK 2.00 16POS
Shipping
TW-08-08-G-D-370-195 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.831" (21.107mm)
Length - Post (Mating):
0.266" (6.750mm)
Length - Stack Height:
0.370" (9.400mm)
Length - Tail:
0.195" (4.953mm)