Samtec Inc. TW-08-08-G-D-315-090
Part No.:
TW-08-08-G-D-315-090
Description:
CONN BRD STACK 2.00 16POS
Shipping
TW-08-08-G-D-315-090 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.831" (21.107mm)
Length - Post (Mating):
0.426" (10.820mm)
Length - Stack Height:
0.315" (8.000mm)
Length - Tail:
0.090" (2.286mm)