Samtec Inc. TW-08-07-G-D-450-080
Part No.:
TW-08-07-G-D-450-080
Description:
CONN BRD STACK 2.00 16POS
Shipping
TW-08-07-G-D-450-080 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.752" (19.101mm)
Length - Post (Mating):
0.222" (5.638mm)
Length - Stack Height:
0.450" (11.430mm)
Length - Tail:
0.080" (2.032mm)