Samtec Inc. TW-08-07-G-D-375-SM
Part No.:
TW-08-07-G-D-375-SM
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Shipping
TW-08-07-G-D-375-SM Information
Series:
Flex Stack, TW
Packaging:
Tube
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.751" (19.075mm)
Length - Post (Mating):
0.376" (9.550mm)
Length - Stack Height:
0.375" (9.525mm)