Samtec Inc. TW-08-07-G-D-310-220
Part No.:
TW-08-07-G-D-310-220
Description:
CONN BRD STACK 2.00 16POS
Shipping
TW-08-07-G-D-310-220 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.752" (19.101mm)
Length - Post (Mating):
0.222" (5.638mm)
Length - Stack Height:
0.310" (7.874mm)
Length - Tail:
0.220" (5.588mm)