Samtec Inc. TW-08-05-S-D-380-075
Part No.:
TW-08-05-S-D-380-075
Description:
CONN BRD STACK 2.00 16POS
Shipping
TW-08-05-S-D-380-075 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.594" (15.088mm)
Length - Post (Mating):
0.139" (3.531mm)
Length - Stack Height:
0.380" (9.652mm)
Length - Tail:
0.075" (1.905mm)