Samtec Inc. TW-08-05-S-D-315-105
Part No.:
TW-08-05-S-D-315-105
Description:
CONN BRD STACK 2.00 16POS
Shipping
TW-08-05-S-D-315-105 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.594" (15.088mm)
Length - Post (Mating):
0.174" (4.420mm)
Length - Stack Height:
0.315" (8.000mm)
Length - Tail:
0.105" (2.667mm)