Samtec Inc. TW-08-05-S-D-300-150
Part No.:
TW-08-05-S-D-300-150
Description:
CONN BRD STACK 2.00 16POS
Shipping
TW-08-05-S-D-300-150 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.594" (15.088mm)
Length - Post (Mating):
0.144" (3.658mm)
Length - Stack Height:
0.300" (7.620mm)
Length - Tail:
0.150" (3.810mm)