Samtec Inc. TW-08-05-G-D-350-120
Part No.:
TW-08-05-G-D-350-120
Description:
CONN BRD STACK 2.00 16POS
Shipping
TW-08-05-G-D-350-120 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.594" (15.088mm)
Length - Post (Mating):
0.124" (3.150mm)
Length - Stack Height:
0.350" (8.890mm)
Length - Tail:
0.120" (3.048mm)