Samtec Inc. TW-08-05-G-D-230-185
Part No.:
TW-08-05-G-D-230-185
Description:
CONN BRD STACK 2.00 16POS
Shipping
TW-08-05-G-D-230-185 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.594" (15.088mm)
Length - Post (Mating):
0.179" (4.547mm)
Length - Stack Height:
0.230" (5.842mm)
Length - Tail:
0.185" (4.699mm)