Samtec Inc. TW-08-04-S-D-195-110
Part No.:
TW-08-04-S-D-195-110
Description:
CONN BRD STACK 2.00 16POS
Shipping
TW-08-04-S-D-195-110 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.555" (14.097mm)
Length - Post (Mating):
0.250" (6.350mm)
Length - Stack Height:
0.195" (4.953mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)