Samtec Inc. TW-08-04-G-D-285-100
Part No.:
TW-08-04-G-D-285-100
Description:
CONN BRD STACK 2.00 16POS
Shipping
TW-08-04-G-D-285-100 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.555" (14.097mm)
Length - Post (Mating):
0.170" (4.318mm)
Length - Stack Height:
0.285" (7.239mm)
Length - Tail:
0.100" (2.540mm)