Samtec Inc. TW-08-04-G-D-262-125
Part No.:
TW-08-04-G-D-262-125
Description:
CONN BRD STACK 2.00 16POS
Shipping
TW-08-04-G-D-262-125 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.555" (14.097mm)
Length - Post (Mating):
0.168" (4.267mm)
Length - Stack Height:
0.262" (6.655mm)
Length - Tail:
0.125" (3.175mm)