Samtec Inc. TW-08-04-G-D-185-185
Part No.:
TW-08-04-G-D-185-185
Description:
CONN BRD STACK 2.00 16POS
Shipping
TW-08-04-G-D-185-185 Information
Number of Positions:
16
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.555" (14.097mm)
Length - Post (Mating):
0.185" (4.699mm)
Length - Stack Height:
0.185" (4.699mm)
Length - Tail:
0.185" (4.699mm)