Samtec Inc. TW-08-03-S-D-335-085
Part No.:
TW-08-03-S-D-335-085
Description:
CONN BRD STACK 2.00 16POS
Shipping
TW-08-03-S-D-335-085 Information
Number of Positions:
16
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.535" (13.589mm)
Length - Post (Mating):
0.115" (2.921mm)
Length - Stack Height:
0.335" (8.509mm)
Length - Tail:
0.085" (2.159mm)