Samtec Inc. TW-08-03-L-T-307-102
Part No.:
TW-08-03-L-T-307-102
Description:
CONN BRD STACK 2.00 24POS
Shipping
TW-08-03-L-T-307-102 Information
Number of Positions:
24
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
3
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.535" (13.589mm)
Length - Post (Mating):
0.126" (3.200mm)
Length - Stack Height:
0.307" (7.798mm)
Length - Tail:
0.102" (2.600mm)