Samtec Inc. TW-08-03-L-T-250-125
Part No.:
TW-08-03-L-T-250-125
Description:
CONN BRD STACK 2.00 24POS
Shipping
TW-08-03-L-T-250-125 Information
Number of Positions:
24
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
3
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.535" (13.589mm)
Length - Post (Mating):
0.160" (4.064mm)
Length - Stack Height:
0.250" (6.350mm)
Length - Tail:
0.125" (3.175mm)