Samtec Inc. TW-08-03-G-D-220-120
Part No.:
TW-08-03-G-D-220-120
Description:
CONN BRD STACK 2.00 16POS
Shipping
TW-08-03-G-D-220-120 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.535" (13.589mm)
Length - Post (Mating):
0.195" (4.950mm)
Length - Stack Height:
0.220" (5.588mm)
Length - Tail:
0.120" (3.048mm)