Samtec Inc. TW-08-03-G-D-205-119
Part No.:
TW-08-03-G-D-205-119
Description:
CONN BRD STACK 2.00 16POS
Shipping
TW-08-03-G-D-205-119 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.535" (13.589mm)
Length - Post (Mating):
0.211" (5.359mm)
Length - Stack Height:
0.205" (5.207mm)
Length - Tail:
0.119" (3.023mm)