Samtec Inc. TW-08-03-G-D-170-177
Part No.:
TW-08-03-G-D-170-177
Description:
CONN BRD STACK 2.00 16POS
Shipping
TW-08-03-G-D-170-177 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.535" (13.589mm)
Length - Post (Mating):
0.188" (4.775mm)
Length - Stack Height:
0.170" (4.318mm)
Length - Tail:
0.177" (4.496mm)