Samtec Inc. TW-08-03-G-D-120-090
Part No.:
TW-08-03-G-D-120-090
Description:
CONN BRD STACK 2.00 16POS
Shipping
TW-08-03-G-D-120-090 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.535" (13.589mm)
Length - Post (Mating):
0.325" (8.255mm)
Length - Stack Height:
0.120" (3.048mm)
Length - Tail:
0.090" (2.286mm)