Samtec Inc. TW-08-02-S-D-180-060
Part No.:
TW-08-02-S-D-180-060
Description:
CONN BRD STACK 2.00 16POS
Shipping
TW-08-02-S-D-180-060 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.377" (9.576mm)
Length - Post (Mating):
0.137" (3.480mm)
Length - Stack Height:
0.180" (4.572mm)
Length - Tail:
0.060" (1.524mm)