Samtec Inc. TW-08-02-G-D-180-095
Part No.:
TW-08-02-G-D-180-095
Description:
CONN BRD STACK 2.00 16POS
Shipping
TW-08-02-G-D-180-095 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.377" (9.576mm)
Length - Post (Mating):
0.102" (2.591mm)
Length - Stack Height:
0.180" (4.572mm)
Length - Tail:
0.095" (2.413mm)