Samtec Inc. TW-07-12-G-D-670-195
Part No.:
TW-07-12-G-D-670-195
Description:
CONN BRD STACK 2.00 14POS
Shipping
TW-07-12-G-D-670-195 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
1.110" (28.194mm)
Length - Post (Mating):
0.245" (6.223mm)
Length - Stack Height:
0.670" (17.018mm)
Length - Tail:
0.195" (4.953mm)