Samtec Inc. TW-07-10-S-D-250-310
Part No.:
TW-07-10-S-D-250-310
Description:
CONN BRD STACK 2.00 14POS
Shipping
TW-07-10-S-D-250-310 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.614" (15.596mm)
Length - Post (Mating):
0.054" (1.372mm)
Length - Stack Height:
0.250" (6.350mm)
Length - Tail:
0.310" (7.874mm)