Samtec Inc. TW-07-10-G-D-395-110
Part No.:
TW-07-10-G-D-395-110
Description:
CONN BRD STACK 2.00 14POS
Shipping
TW-07-10-G-D-395-110 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.614" (15.596mm)
Length - Post (Mating):
0.109" (2.769mm)
Length - Stack Height:
0.395" (10.033mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)