Samtec Inc. TW-07-10-G-D-373-075
Part No.:
TW-07-10-G-D-373-075
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Description:
CONN BRD STACK 2.00 14POS
Shipping
TW-07-10-G-D-373-075 Information
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
TW
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Positions:
14
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.614" (15.596mm)
Length - Post (Mating):
0.166" (4.216mm)
Length - Stack Height:
0.373" (9.474mm)
Length - Tail:
0.075" (1.905mm)