Samtec Inc. TW-07-08-G-D-500-090
Part No.:
TW-07-08-G-D-500-090
Description:
CONN BRD STACK 2.00 14POS
Shipping
TW-07-08-G-D-500-090 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.831" (21.107mm)
Length - Post (Mating):
0.241" (6.121mm)
Length - Stack Height:
0.500" (12.700mm)
Length - Tail:
0.090" (2.286mm)