Samtec Inc. TW-07-07-S-D-450-100
Part No.:
TW-07-07-S-D-450-100
Description:
CONN BRD STACK 2.00 14POS
Shipping
TW-07-07-S-D-450-100 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.752" (19.101mm)
Length - Post (Mating):
0.202" (5.131mm)
Length - Stack Height:
0.450" (11.430mm)
Length - Tail:
0.100" (2.540mm)