Samtec Inc. TW-07-07-G-D-475-145
Part No.:
TW-07-07-G-D-475-145
Description:
CONN BRD STACK 2.00 14POS
Shipping
TW-07-07-G-D-475-145 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.752" (19.101mm)
Length - Post (Mating):
0.132" (3.353mm)
Length - Stack Height:
0.475" (12.065mm)
Length - Tail:
0.145" (3.683mm)