Samtec Inc. TW-07-07-G-D-461-090
Part No.:
TW-07-07-G-D-461-090
Description:
CONN BRD STACK 2.00 14POS
Shipping
TW-07-07-G-D-461-090 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.752" (19.101mm)
Length - Post (Mating):
0.201" (5.100mm)
Length - Stack Height:
0.461" (11.709mm)
Length - Tail:
0.090" (2.286mm)