Samtec Inc. TW-07-06-S-D-378-093
Part No.:
TW-07-06-S-D-378-093
Description:
CONN BRD STACK 2.00 14POS
Shipping
TW-07-06-S-D-378-093 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.673" (17.094mm)
Length - Post (Mating):
0.202" (5.131mm)
Length - Stack Height:
0.378" (9.600mm)
Length - Tail:
0.093" (2.362mm)