Samtec Inc. TW-07-06-G-D-395-130
Part No.:
TW-07-06-G-D-395-130
Description:
CONN BRD STACK 2.00 14POS
Shipping
TW-07-06-G-D-395-130 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.673" (17.094mm)
Length - Post (Mating):
0.148" (3.759mm)
Length - Stack Height:
0.395" (10.033mm)
Length - Tail:
0.130" (3.302mm)