Samtec Inc. TW-07-06-G-D-375-120
Part No.:
TW-07-06-G-D-375-120
Description:
CONN BRD STACK 2.00 14POS
Shipping
TW-07-06-G-D-375-120 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.673" (17.094mm)
Length - Post (Mating):
0.178" (4.521mm)
Length - Stack Height:
0.375" (9.525mm)
Length - Tail:
0.120" (3.048mm)