Samtec Inc. TW-07-06-G-D-312-090
Part No.:
TW-07-06-G-D-312-090
Description:
CONN BRD STACK 2.00 14POS
Shipping
TW-07-06-G-D-312-090 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.673" (17.094mm)
Length - Post (Mating):
0.271" (6.883mm)
Length - Stack Height:
0.312" (7.925mm)
Length - Tail:
0.090" (2.286mm)