Samtec Inc. TW-07-05-G-D-400-100
Part No.:
TW-07-05-G-D-400-100
Description:
CONN BRD STACK 2.00 14POS
Shipping
TW-07-05-G-D-400-100 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.594" (15.088mm)
Length - Post (Mating):
0.094" (2.388mm)
Length - Stack Height:
0.400" (10.160mm)
Length - Tail:
0.100" (2.540mm)