Samtec Inc. TW-07-05-G-D-375-050
Part No.:
TW-07-05-G-D-375-050
Description:
CONN HDR 14POS 0.079 STACK T/H
Shipping
TW-07-05-G-D-375-050 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.594" (15.088mm)
Length - Post (Mating):
0.169" (4.293mm)
Length - Stack Height:
0.375" (9.525mm)
Length - Tail:
0.050" (1.270mm)