Samtec Inc. TW-07-05-G-D-360-110
Part No.:
TW-07-05-G-D-360-110
Description:
CONN BRD STACK 2.00 14POS
Shipping
TW-07-05-G-D-360-110 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.594" (15.088mm)
Length - Post (Mating):
0.124" (3.150mm)
Length - Stack Height:
0.360" (9.144mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)